Drukuj
Odsłony: 29843

DRIVE AIR jest projektem całkowicie nowatorskiego pojazdu dla osób niepełnosprawnych, dającym im możliwość nie tylko poruszania się po drogach, ale również latania! Co najbardziej niezwykłe – wszystko to bez konieczności przesiadania się z wózka inwalidzkiego!

Pomysł zrodził się w trakcie budowy specjalnej motoparalotni jaką przygotowaliśmy dla Andrzeja Sucheckiego – pierwszej osoby niepełnosprawnej, wyszkolonej przez nas całkowicie od podstaw, która otrzymała w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego Licencję Pilota Motoparalotni. Pojazd który przygotowaliśmy dla Andrzeja, umożliwia osobom z niedowładem kończyn dolnych sterowanie wyłącznie wychyleniem ciała.

DRIVE AIR jest dalszym rozwojem tej idei, - koncepcją jeszcze bardziej niezwykłą, gdyż nie wymusza na pilocie-kierowcy konieczności przesiadania się z wózka inwalidzkiego na którym się porusza. Rozwiązanie to polega na „wchłonięciu” pilota razem z jego wózkiem przez pojazd i zamknięciu go w bryle pojazdu tak, iż stanowi z nim integralną całość. Dokowanie pilota wraz z jego wózkiem odbywa się po otwarciu pojazdu, wjechaniu w sam jego środek, zamknięciu i uniesieniu pilota kilkanaście centymetrów nad ziemię. Po wylądowaniu lub po powrocie z trasy pilot-kierowca po otwarciu pojazdu samodzielnie wyjeżdża swoim wózkiem na zewnątrz DRIVE AIR’a.

W chwili obecnej staramy się zainteresować urządzeniem szereg instytucji oraz zabiegamy o pozyskanie środków na budowę pojazdu.

Biorą udział w konwersacji

Komentarze (1221)

Pokaż poprzednie komentarze
Dodaj komentarz
System komentarzy oparty o Komento